چاپ شده در ماهنامه اتاق اصناف تهران در آذر ماه ۹۵

شرکت مهندسی هزار و یک

مُبدع و تولیدکننده اولین سامانه جامع اطلاع رسانی یکپارچه قیمتهای اصناف (CNS) در ایران

لطفا خودتان را معرفی کنید

اینجانب علی صمدی متولد سال ۱۳۴۷ در همدان و فارغ التحصیل رشته لیسانس مهندسی الکترونیک در سال ۱۳۷۳ می باشم.

سوابق کاری خودتان را مختصراً بیان فرمایید

مدیر عامل شرکت مهندسی هزارویک از سال ۱۳۷۷ تاکنون، به طور همزمان عضو کمیته تحقیقات و نوآوری شرکت مخابرات همدان بمدت ۴ سال، مدیر تولید شرکت همدان ترانس بمدت ۱۰ سال، و نیز مدیر واحد برق و الکترونیک چندین شرکت تولیدی در گذشته و حال

درمورد سوابق کاری شرکت مهندسی هزارویک لطفا توضیح دهید

این شرکت در سال ۱۳۷۷ به نام هزارویک که برگرفته از نام علی ابن موسی الرضا (ع) است به ثبت رسید و بطور رسمی فعالیت خود را با هدف طراحی و تولید سیستمهای الکترونیکی و کامپیوتری با استفاده از تیم مهندسین کارآزموده آغاز نمود .

هم اکنون چندین نفر متخصص مجرب با تحصیلات عالی در رشته های الکترونیک، کامپیوتر، و … در واحد های مختلف این شرکت مشغول به کار می باشند. شرکت مهندسی هزارویک تاکنون موفق به انجام صدها پروژه بزرگ در زمینه طرحهای الکترونیکی، کامپیوتری، و مخابراتی؛ اتوماسیون صنعتی کارخانجات؛ نمایشگرهای عظیم شهری؛ و … در سطح کشور شده است. از جمله پروژه های مهم این شرکت که برای اولین بار در ایران انجام پذیرفته است، سیستم جامع اطلاع رسانی یکپارچه قیمتهای اصناف ( CNS)می باشد که جهت واحدهای صنفی چند اتحادیه صنفی مانند اتحادیه صنف مرغ و ماهی کلیه شهرهای استان همدان راه اندازی  شده یا درحال راه اندازی می باشد و نیز برای کلیه واحدهای صنفی اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران بطور وسیع توسط این شرکت در حال اجرا می باشد . همچنین راه اندازی CNS در بیش از ۱۴ مرکز استان در ایران تا پایان سال ۱۳۹۵ به طور جدی در برنامه کاری شرکت ما قراردارد.

در مورد تاریخچه، مشخصات فنی، و قابلیت های CNS لطفا بیشتر توضیح دهید

شرکت ما در سال ۱۳۸۸ برای اولین بار با توجه به نیاز اصناف و جامعه وارد این عرصه گردید . با توجه به مزایای بسیار زیاد راه اندازی CNS مانند بروز رسانی لحظه ای و همزمان قیمتها ، یکسان سازی قیمتها ، کاهش هزینه های بازرسی و نطارت و کنترل قیمتها ، و … این شرکت اولین و دومین مدل CNS را به ترتیب در سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۱ جهت اتحادیه های طلا و جواهر ارائه نمود که هم اکنون پس از گذشت چند سال در برخی از شهرهای ایران در حال خدمت رسانی می باشند.

در سال ۱۳۹۳ به پیشنهاد ریاست محترم اتاق اصناف همدان پایه های طراحی و تولید سومین مدل CNS جهت کلیه اتحادیه های صنفی همدان گذاشته شد که برای واحدهای صنفی اتحادیه صنف مرغ و ماهی همدان اجرا گردید.

در سال ۱۳۹۴ با استفاده از برنامه نویسی تحت وب و ارتقاء مدلهای پیشین  و طراحی و تولید چهارمین مدل CNS به عنوان یک مدل پیشرفته ، به غیر از تابلو های الکترونیکی LED ، امکان نمایش قیمتها و پیامها بر روی نمایشگرهای LCD ، نرم افزار ویژه تلفن های همراه ، و وب سایت سازمانهای صنفی به طور همزمان فراهم شد. چهارمین مدل CNS دارای قابلیت های دیگری مانند امکان نمایش عنوان و قیمت ۱۰۰ قلم کالا یا خدمت ، نمایش ۳۰ پیام عمومی ،  شناسایی محل نصب تابلوهای اطلاع رسانی و کنترل وضعیت روشن یا خاموش بودن آنها بر روی نقشه گوگل هر شهر ، و به طور کلی مدیریت کلیه کالاها و خدمات اصناف، واحدهای صنفی، اتحادیه های صنفی ، و اتاق اصناف می باشد.

هم اکنون عموم مردم همدان می توانند با دریافت نرم افزار اتاق اصناف همدان ویژه تلفن های همراه از وب سایت بازار به صورت رایگان، از عنوان و قیمت تمامی کالاها و خدمات کلیه اصناف شهر همدان که به طور مستمر توسط مدیریت واحد بازرسی و نظارت اتاق  اصناف همدان بروز رسانی می شود مطلع گردند.

لازم به ذکر است طبق قرارداد منعقد شده بین شرکت مهندسی هزارویک و اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران  هم اکنون تعداد ۳۰۰۰ دستگاه  از چهارمین مدل CNS در کلیه مناطق تهران توسط شرکت ما در حال نصب و اجرا می باشد و این مدل به عنوان طرح برتر از سوی این اتحادیه به همه اتحادیه های صنف مرغ و ماهی کشور معرفی گردیده است.

در سال ۱۳۹۵ نیز پنجمین مدل CNS  به عنوان یک مدل پیشرفته جامع جهت دربرگیری و مدیریت یکپارچه کلیه کالاها و خدمات ، واحدهای صنفی ، اتحادیه های صنفی ، و اتاقهای اصناف سراسر کشور  با قابلیت های نرم افزاری و سخت افزاری بیشتر و جدیدتر طراحی و تولید گردید و آماده راه اندازی می باشد.

در پایان اگر مطلب خاصی دارید بفرمایید

ضمن تشکر از شما به خاطر فراهم آوردن این فرصت جهت  معرفی و شناساندن هر چه بیشتر CNS به عنوان محصول اصلی شرکت مهندسی هزارویک ، بر خود لازم می دانم از کلیه مسوولین بابت راهنمایی ها و حمایتهای ایشان در این پروژه که برای اولین بار در ایران توسط شرکت ما صورت پذیرفته است صمیمانه قدردانی نمایم. 

موفق و سربلند باشید